Organizator:

Program zawodów

Podziel się

Program CAVALIADA Poznań 2022

CAVALIADA Poznań

15-18.12.2022!

Poniżej programu znajdują się objaśnienia poszczególnych konkurencji i wydarzeń

Data

Konkurs

Godzina

Czwartek

 

CSI3* Mała Runda

8.00

CSIAm-A Runda Amatorów

 

Wielkopolski Talent Roku – finał juniorzy

 

CSI3*-W Średnia Runda

 

CSI3*-W Duża Runda

 

Halowy Puchar Polski w Powożeniu  Zaprzęgami Czterokonnymi  - CAVALIADA Driving Tour

 

 

Piątek

 

CSIAm-A Runda Amatorów           

8.00

CSI3*-W ŚREDNIA RUNDA

 

CSI3*-W DUŻA RUNDA

FEI LONGINES RANKING, RANKING CAVALIADA TOUR

 

CAVALIADA Eventing Tour - Halowy Puchar Polski WKKW

 

CSI3*W Potęga Skoku

 

CAVALIADA HORSE AUCTION

 

Sobota

 

CSI3*  Mała Runda

8.00

CAVALIADA Future – dzieci na kucach,

 

CSI2*-W FINAŁ ŚREDNIEJ RUNDY
FEI LONGINES RANKING

 

Halowy Puchar Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi – CAVALIADA Driving Tour

 

Pokazy

 

CAVALIADA Future – sztafeta

 

CSI3*-W SPEED & MUSIC

 

Niedziela

 

CSI1* Finał Małej Rundy

8.00

CSIAm-A Finał Rundy Amatorów

 

CAVALIADA Future – dzieci na kucach

 

CSI3*-W  GRAND PRIX

FEI LONGINES RANKING, LEC Pucharu Świata, RANKING CAVALIADA TOUR

 

Konkurs pocieszenia

 

CAVALIADA DRESSAGE TOUR - ujeżdżenie, program dowolny z muzyką

 

 

Stan na 14.09.2022, kolejność konkursów i godziny rozpoczęcia mogą ulec zmianie.

 

SKOKI PRZEZ PRZESZKODY to najpopularniejsza konkurencja jeździecka w Polsce i na całym świecie oraz podstawa naszego programu sportowego. W tej konkurencji para jeździec i koń pokonują przeszkody umieszczone na parkurze. Każda z przeszkód zbudowana jest w sposób bezpieczny zarówno dla konia jak i zawodnika, to znaczy, że elementy przez które przeskakują nawet przy lekkim uderzeniu opadają na ziemię. W konkursach skokowych koń i jeździec mają do pokonania od kilku do kilkunastu przeszkód w określonej kolejności, czasie i z możliwie jak najmniejszą ilością błędów. Więcej o Skokach Przez Przeszkody przeczytasz klikając tutaj.

Powożenie na CAVALIADZIE rozgrywane jest w ramach Halowego Pucharu Polski w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi. Do rywalizacji przystępuje 5 drużyn, z czego trzy to medaliści Mistrzostw Polski, jedna to zwycięzca kwalifikacji i jedna dzika karta przyznana przez organizatora. Rywalizacja odbywa się w formule maratonu kombinowanego, czyli połączenia przeszkód maratonowych z zręcznościowymi. Więcej o Powożeniu przeczytasz klikając tutaj.

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego jest konkurencją olimpijską, inaczej na tą konkurencję mówi się jeździecki triathlon, ponieważ łączy w sobie 3 próby - ujeżdżenie, skoki i niezwykle emocjonującą próbę terenową.Na CAVALIADZIE rozgrywana jest wyłącznie próba terenowa, to jedna z nielicznych imprez jeździeckich, dająca możliwość pokonywania przeszkód terenowych w warunkach halowych. Więcej o WKKW przeczytasz klikając tutaj.

Ujeżdżenie to konkurencja olimpijska, podstawa każdej konkurencji jeździeckiej. Na CAVALIADZIE rywalizacja odbywa się w randze zawodów krajowych CDN, jednak już od kilku lat na listach nie brakuje zawodników z zagranicy. Ujeżdżenie to konkurencja, w której jeździec i koń wykonują poszczególne figury na czworoboku o wymiarach 20x60 metrów. Czworobok jest zaopatrzony w zestaw liter, rozmieszczonych w określony sposób, tak by zawodnik miał punkty odniesienia w trakcie wykonywania programu. Co ciekawe sam program nie stanowi zagadki dla zawodników, jest on ogólnie dostępny, dzięki czemu zawodnik uczy się go na pamięć a przez powtarzanie ma możliwość "doszlifować" każdą niedoskonałość.

Pokazy! Nieodłącznym elementem każdej CAVALIADY jest szereg pokazów i atrakcji dla publiczności. Od prezentacji koni arabskich po widowiskowe pokazy grup kaskaderskich i rekonstrukcyjnych. W zeszłym roku kibice mogli podziwiać występy La Pattat Dutka & Franczak Horse Show - piękno i precyzja najtrudniejszych elementów ujeżdżeniowych w magicznej aranżacji muzyki filmowej oraz energetyczne i szalone ewolucje na koniach w pełnym galopie w rockowym klimacie.